Kurumsal
 • Eurodesk Nedir?
   Eurodesk Nedir?

   Eurodesk, gençler için eğitim ve gençlik alanlarındaki Avrupa fırsatları ve gençlerin Avrupa faaliyetlerine katılımı hakkında bilgi sağlayan “Avrupa Bilgi Aktarım Ağı” olarak tanımlanmaktadır.

   Temeli 1990’da İskoçya’da atılan Eurodesk Ağı, Avrupa Komisyonunun bir inisiyatifi olup Brüksel’de bulunan Eurodesk Brussels Link (EBL) tarafından koordine edilmektedir. EBL bir dernek statüsündedir.

   Eurodesk, sivil toplum kuruluşları, kamu kuruluşları ve üniversitelerden oluşan 33 ülkede yer alan 1000’e yakın temas noktası ile gençlere soru cevaplama hizmeti yanında ihtiyaçları olan bilgiyi, bilgilendirme araçlarını kullanarak verme çalışmalarını başarıyla yürütmektedir.

 • Eurodesk Türkiye
   Eurodesk Türkiye
   Tüm AB ve diğer program ülkelerinde kurulmuş olan Eurodesk, Türkiye'de Türk Ulusal Ajansı tarafından 2008 yılında faaliyete geçirilmiştir. Eurodesk’in Türkiye ağında, Nisan 2016 itibarıyla, 58 ilde 112 temas noktası bulunmaktadır. Bu kurum ve kuruluşların ağ kapsamındaki faaliyetleri genel olarak aşağıdaki gibidir:
   Binlerce soruya anlık güncel, net, ücretsiz cevap
   Yüzlerce bilgilendirme toplantısı, seminer, konferans, stand çalışması, okul ziyareti
   İmkanları kısıtlı gençlerin ayağına giderek dahil etme stratejisi çerçevesinde ihtiyaçları olan bilgiyi sunma
   Sosyal medya araçlarını kullanarak e-dahil etme stratejisi uygulama
    
 • Eurodesk Türkiye 2014 Stratejik Planı
   Eurodesk Türkiye 2014 Stratejik Planı

   Temas Noktalarının kapasitelerinin artırılması, 2014 yılından itibaren yürürlüğe girecek olan yeni kuşak AB Eğitim ve Gençlik Programlarına (Erasmus+) yönelik gerek temas noktalarını hazırlama gerekse yeni programda Türk Ulusal Ajansı ile Eurodesk arasında bilgilendirme alanında etkin bir işbirliği sağlanması amacıyla hazırlanmıştır. Planda Eurodesk Türkiye yapılanmasına yönelik bir durum analizi yapılarak stratejik amaçlar ortaya konmuş ve bu doğrultuda bir eylem planı hazırlanmıştır.

 • Eurodesk Türkiye ve OKA
   Eurodesk Türkiye ve OKA

   Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, Türk Ulusal Ajansı’na yapmış olduğu başvurunun kabul edilmesiyle 2013 yılı Aralık Ayı’ndan itibaren Eurodesk Temas Noktası olmuştur. OKA, edindiği yeni kimlikle Ulusal Ajans tarafından yürütülen Gençlik Programları’nın bölgede daha etkin ve efektif tanıtımını gerçekleştirerek hali hazırda gençlere yönelik çalışmalarına farklı bir boyut kazandırmayı hedeflemektedir.

   Ajans tarafından Eurodesk Temas Noktası olarak verilecek hizmetler şu şekildedir;
   Ücretsiz soru cevaplama hizmeti (e-posta, faks, telefon ve ziyaretle)
   Soru sahiplerine öneri ve yardım hizmetleri,
   Fonlarla ilgili Avrupa bilgisine internet erişimi sağlanması,
   Eğitimler düzenlenmesi ve destek hizmetleri,
   Konferanslar, seminerler ve diğer etkinliklerin düzenlenmesi,
   Kaynak materyallerin dağıtılması,
   Gençlik Programı ile ilgili bilgilerin yaygınlaştırılması  
    
BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA