GÜDÜMLÜ PROJE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Yönetim Kurulu Başkanı Tokat Valisi Sayın Dr. Ömer Toraman başkanlığında 27 Mart 2018 tarihinde Tokat’ta Güdümlü Proje Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.

 

Vali Dr. Ömer Toraman’ın yanı sıra Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Gaziosmanpaşa Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, kaymakamlar, ilçe ve belde belediye başkanları, OKA Genel Sekreteri Mevlut Özen, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile OKA Tokat Yatırım Destek Ofisi İl Koordinatörü ve Uzmanlarının katıldığı toplantıda, OKA Genel Sekreteri Mevlut Özen, Ajans Güdümlü Proje Desteği hakkında kamu kurum ve kuruluş yetkililerini bilgilendirdi.

 

Güdümlü projelerin, proje teklif çağrısı yöntemi uygulanmadan doğrudan destek sağlamaya yönelik olarak; bölge planında öngörülen öncelikler doğrultusunda,  konusu ve koşulları ajans öncülüğünde ve yönlendirmesinde belirlenen özel nitelikli model projeler olduğunu belirten Özen, Ajansın, bölge planlarında veya saha çalışmaları sonucunda belirlenen öncelikli alanlarda, fizibilitesi Kalkınma Bakanlığı tarafından onaylanan güdümlü projelere destek sağlayabileceğini ifade etti.

 

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA