YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ OKA PROJELERİNİ ZİYARET ETTİ

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Yönetim Kurulu Başkanımız Tokat Valisi Sayın Dr. Ömer Toraman 21.03.2018 tarihinde OKA Mali Desteği ile Tokat’ta yürütülen projeler hakkında bilgi almak üzere bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

 

OKA mali destekleri ile Tokat Belediyesi tarafından yaptırılan 4 bin metrekarelik bir alana sahip Tokat Kent Müzesi incelemesinde Sayın Valimize, Vakıflar Bölge Müdürü Yılmaz  Kılınç, İl Kültür ve Turizm Müdür Adem Çakır, Belediye Meclis Üyesi ve Kültür Tarih Araştırmacısı Hasan Erdem eşlik etti.

 

Hasan Erdem, yapımı devam eden Tokat Kent Müzesi hakkında bilgiler verirken, Tokat kültürüne ait el sanatları ve etnografik eserler ile şehir arşivi niteliğinde modern bir sanat galerisinin yer alacağı Kent Müzesi’nin haziran ayında açılmasının planlandığını ifade etti.

 

Vali Toraman, daha sonra Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programı ile desteklenen “Tokat Kültür Sokağı Sokak Sağlıklaştırma Projesi” kapsamındaki tarihi Halit Sokak ve restorasyon projesi kapsamında yapılması düşünülen Tarihi Şehir Meydanı ile restorasyonu devam eden Tarihi Suluhan’da incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında ilgililerden bilgiler aldı.

 

Heyet, restorasyonu ve yapımı devam eden Mevlevihane’de de incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA