OKA TOKAT YATIRIM DESTEK OFİSİ TAŞINDI

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) bünyesinde Tokat ilinde hizmet veren Tokat Yatırım Destek Ofisi, Kabe-i Mescit Mahallesi Bekir Paşa Sokak No: 11 adresine taşınmıştır.

 

Yatırım Destek Ofisi’nin yeni hizmet binası, 2016 yılında başlayan restorasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla İspirzade Konağı olmuştur.

 

Eski Eserler ve Müzeler Müdürlüğü’nün 14.09.1984 tarih ve 379 sayılı kararı ile “Tokat İl Merkezi Kentsel Sit Alanı ve Korunması Gerekli Taşınmaz Kültür Varlıklarının Tespiti” kapsamında gerçekleştirilen toplu tescilde “Taşınmaz Kültür Varlığı” olarak tescil edilen, iç sofalı plan tipine sahip İspirzade Konağı’nın 18.yy sonunda inşa edildiği tahmin edilmektedir.

 

Tokat ilinin kültürel ve anıtsal yapılarını içine alan “900 Adımda 900 Yıl” güzergâhı üzerinde “Geleneksel Tokat Evlerinden” oluşan dokusuyla öne çıkan Halit Sokak ile Kuyumcular Çarışısı’nı kesen sokakta yer alan İspirzade Konağı, aynı zamanda mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait Yazmacılar Hanın’na da yakın bir konumdadır.

 

Tokat Yatırım Destek Ofisi 12.03.2018 tarihinden itibaren yeni adresinde hizmet vermeye devam etmektedir.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA