AMASYA’DA GÜDÜMLÜ PROJE BAŞVURUSU BAŞLANGIÇ TOPLANTISI

Amasya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Güdümlü Proje Desteği kapsamında sunulması planlanan Amasya Bilim Uygulama ve araştırma Merkezi (ABİM) projesi başlangıç toplantısı 14 Mart 2018 tarihinde Amasya Valiliği’nde gerçekleştirilmiştir.

 

 

Başkanlığını Amasya Valisi Sayın Dr. Osman Varol’un başkanlığını yaptığı ve OKA Genel Sekreteri Mevlut Özen, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş, OKA Program Yönetimi Birim Başkanı Dr. Mesut Kılıç ve valilik proje birimi uzmanlarının da katıldığı başlangıç toplantısında güdümlü projelere dair, “özel sektör işletmeciliğini güçlendirecek şekilde, üretim ve ihracat kapasitesinin geliştirilmesi, iyi uygulama örneklerinin oluşturulması, sektörel ihtisaslaşmanın desteklenmesi, özel bilgi, beceri ve teknolojilerin geliştirilmesi, transferi veya yaygınlaştırılması, yeni finansman modellerinin geliştirilmesi, kamu-üniversite-sanayi işbirliğinin desteklenmesi, yeni hizmet ve üretim organizasyonlarının geliştirilmesi, işbirliği ağları ve değer zinciri oluşturulması, kümelenmelerin desteklenmesi, yeni sanayi altyapısı ve organizasyon modellerinin geliştirilmesi ve bölgedeki sektörlerin ihtiyaç duyacağı alanlarda insan kaynaklarının geliştirilmesi ya da sosyal dayanışmayı ve sorumluluk bilincini güçlendirecek, kültürel değerleri koruyacak ve geliştirecek şekilde; dezavantajlı grupların sosyal, kültürel ve fiziksel hizmetlere erişebilirliklerini kolaylaştıracak altyapının tesis edilmesi; göçün olumsuz etkilerinin önlenmesi, sosyal hayatın kolaylaştırılması, somut olmayan kültürel mirasın yaşatılması için geliştirilen projelerdir.” bilgisi verilirken, yapılan değerlendirmelerin ardından toplantı sona ermiştir.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA