8. ULUSLARARASI CİDDE TURİZM VE SEYAHAT FUARI BAŞLADI

Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde organize edilen "8. Uluslararası Cidde Seyahat ve Turizm Fuarı" 28.02.2018 tarihinde yapılan törenle başladı.

 

Açılış töreninde, Suudi Arabistanlı Prens Abdülaziz bin Faysal bin Abdülmecid'in yanı sıra Türkiye'nin Cidde Başkonsolosu Akif Menevşe, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile diğer birçok yetkili de hazır bulunurken;  Prens Abdülmecid, 8. Uluslararası Cidde Seyahat ve Turizm Fuarı'nın ülkesinin yeni vizyonu doğrultusundaki dönüşüm sürecinin başlangıç noktası sayıldığını dile getirdi.

 

Suudi Arabistan'ın 2030 vizyonu kapsamında turizme yönelik açılım doğrultusunda düzenlenen ve yaklaşık 30 ülkeden 200 katılımcının yer aldığı fuara Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerini kapsayan TR83 Bölgesi’nin tanıtımı amaçlı Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı da katılım sağladı.

 

Yönetim kurulu üyelerinden Amasya İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıttır, Çorum İl Genel Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya’nın da eşlik ettiği OKA katılımcıları arasında Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür İşleri Daire Başkanı Necmi Çamaş, OKA Samsun Yatırım Destek Ofisi İl Koordinatörü Emre Arslanbay ve Orta Karadeniz Bölgesi turizm sektörü temsilcileri bulunmaktadır.

 

Üç gün sürecek fuarda Suudi Arabistan vatandaşlarının Orta Karadeniz’in yanı sıra Türkiye’den Trabzon, Bursa, Antalya, Elazığ gibi illerin de tanıtıldığı stantlara, yoğun ilgi gösterdiği dikkati çekti.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA