TSO ve İŞKUR Girişimcilik Kursu Açacak

Ticaret ve Sanayi Odası ile İŞKUR İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle Çorum'da 'Girişimcilik' kursları düzenlenecek.  İşbirliği protokolü TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal  ve İŞKUR İl Müdürü Ali Şahan tarafından imzalandı. İmza sonrası TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal yaptığı açıklamada, düzenlenecek eğitimler hakkında bilgiler verdi.

Eğitimlerin 2018 yılı içerisinde Çorum Ticaret Sanayi Odası toplantı salonlarında gerçekleşeceğini kaydeden Başaranhıncal, "İŞKUR'a kayıtlı kişilerin kendi işlerini kurmalarına ve geliştirmelerine yardımcı olmak için girişimcilik eğitimleri düzenleneceği, uygulamalı Girişimcilik eğitimleri, ülkede girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulması genel hedefine uygun olarak; girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve beceri sahibi olmaları, bu süreçte kendi rol ve sorumluluklarının farkına varmaları ve kendi iş fikirlerine yönelik iş planı hazırlayabilecek bilgi ve deneyim kazanmaları amacıyla düzenlenmektedir" dedi.

Eğitimlerin 25'er kişilik gruplar halinde, günde 8 saat toplam 4 gün süreceğini, 18 yaşını doldurmuş herkesin katılabileceğini ve eğitim giderlerinin İŞKUR tarafından karşılanacağını belirten Başaranhıncal, kursa katılanlara (emekliler, çalışanlar vb hariç) günlük 25 TL cep harçlığı ödeneceğini, genel sağlık sigortası kapsamında primlerinin yatırılacağını söyledi.

Kursiyer seçimine de değinen Başaranhıncal, kursiyer seçimlerinin İŞKUR ve KOSGEB tarafından belirlenen bir komisyonca yapılacağını ve kursa katılmak isteyenlerin İŞKUR'a  başvurmalarını ve kayıt olmalarını isteyerek, bilgi edinmek isteyenlerin TSO Danışmanı Zafer Eyvaz'ı (0364 2244450-131) arayabileceklerini belirtti. http://bit.ly/2Ep71Ez

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA