Çorum'da Buzağı Ölümleri Masaya Yatırıldı

Çorum Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve Çorum Veteriner Hekimler Odası tarafından “Buzağı Ölümleri ve Hayvan Besleme” konulu konferans düzenlendi.


Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan Sarı, Çorum’da çiftçilik ve hayvancılık yapan yetiştirici ve çiftçilerin kaybedecek zamanları olmadığını belirterek, “Biz sizlerin hizmetinizdeyiz. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz” dedi. 


Çorum Veteriner Hekimler Odası Başkanı Hacı Özgün de, Türkiye genelinde yılda 1 milyon buzağının henüz 1 yaşına gelmeden hayatını kaybettiğini söyledi.


Buzağı ölümlerinin en aza indirgenmesiyle birlikte ülkede hayvan ithalatına ihtiyaç kalmayacağına dikkat çeken Özgün, buzağı ölümlerini en aza indirgemek için bir araya geldiklerini ifade etti. Konuşmaların ardından Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adnan Şehu, İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şahal, buzağıların nasıl beslenmesi ve doğum sürecinin ardından yapılması gerekenler hakkında sunum yaptı. http://bit.ly/2rTzwHI

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA