Kadına Dair Her Şey: Samsun Amazon Çarşısı

Samsun İl Kadın Hakları Koordinasyon Kurulu kararıyla, 2018 yılında yapılacak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlik Programı kapsamında kadın emeğinin görünürlüğünün arttırılması amacıyla “Samsun Amazon Çarşısı” adıyla kadın emeği pazarı oluşturulacaktır.

 

8 / 10 Mart 2018 tarihinde Samsun Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salon’da gerçekleştirilmesi planlanan Samsun Amazon Çarşısı’nın il ve ilçelerde yaşayan kadınların yanı sıra kadının ekonomik hayata katılımı ve el emeğinin değerlendirilmesine yönelik çalışmaları yürüten kamu kurumu, belediye veya sivil toplum kuruluşlarına da açık olması planlanmıştır.

 

Samsun’da ilk kez düzenlenecek olan Kadına Dair Her Şey: Samsun Amazon Çarşısı’nın Amacı; "Samsun’da ve 17 İlçesinde yaşayan kadınların ekonomik, sosyal, kültürel potansiyelin ortaya çıkarılması ve kadın emeğinin görünürlüğünün artırılması” dır.

 

Samsun Amazon Çarşısı’nda yer almak isteyenler için başvurular, 20 Ocak 2018- 20 Şubat 2018 tarihleri arasında alınacaktır.

 

Resmi başvuru için son tarih 20 Şubat 2018 saat:17.30 ‘dur.

 

Başvurular www.kadindostusamsun.com adresi üzerinden yapılabileceği gibi başvuru formları, aşağıda belirtilen adreslere hafta içi 08.00 – 17.00 saatleri arasında elden de teslim edilebilecektir.

 

Başvuru Elden Teslim Adresleri:

·         Samsun Valiliği (Yerel Eşitlik Birimi)

          Adres: Hükümet Konağı 2. Kat 55030 Samsun

·         Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü(Yerel Eşitlik Birimi)

          Adres: Hükümet Konağı 5. Kat 55030 Samsun

·         Samsun Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü (Yerel Eşitlik Birimi)

          Adres: İstasyon Mahallesi, Engin Sk. No: 33, 55060 İlkadım/Samsun

·         Samsun Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü (Yerel Eşitlik Birimi)

           Adres: Kılıçdede Mahallesi, Abdülhakhamit Caddesi No:5, 55070 İlkadım/Samsun

 

Başvuru Koşulları ve Başvuru Formu için tıklayınız.

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA