ORTA KARADENİZ KALKINMA AJANSI OCAK AYI YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) 2018 yılı ilk yönetim kurulu toplantısı, Amasya’da gerçekleştirildi.

 

Toplantı, OKA Dönem Başkanı Valimiz olarak Sayın Osman Kaymak’ın başkanlığında 19.01.2018 Cuma günü yapıldı. Valimiz Sayın Osman Kaymak, son kez Ajans Yönetim Kuruluna Başkanlık edecek olmasından dolayı, Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman ve Amasya Valisi Dr. Osman VAROL hediyelerini takdim ederek, hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiler.

 

Toplantıya, Sayın Valimizin yanı sıra, Amasya Valisi Sayın Dr. Osman VAROL, Tokat Valisi Sayın Dr. Ömer TORAMAN, Çorum Valisi Sayın Necmeddin KILIÇ, Amasya Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR, Tokat Belediye Başkanı Eyüp EROĞLU, OKA Genel Sekreteri Mevlut ÖZEN,  Amasya İl Genel Meclis Başkanı Mustafa ÇİTTİR, Çorum İl Genel Meclis Başkanı Halil İbrahim KAYA, Tokat İl Genel Meclis Başkanı Adem DİZER ve Amasya TSO Başkanı Başkanı Murat KIRLANGIÇ ve diğer ilgililer katıldı.

 

Yaptığı açılış konuşmasında dönem başkanlığını yaptığı 2017 yılını değerlendiren Sayın Osman Kaymak; konuşmasına şöyle başladı:

 

‘Değerli Yönetim Kurulu Üyeleri ve Saygıdeğer Basın Mensupları,

Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinden oluşan bölgemizde başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere yerel yönetimlerimiz, üniversitelerimiz, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve diğer ilgili aktörlerin birbirleriyle işbirliğini geliştirerek bölgemizin gelişmesini sağlamak amacıyla çeşitli çalışmalar yürüten Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (OKA) 2018 yılı ilk Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirmek ve Kurumumuzun gündemindeki konuları görüşmek üzere toplanmış bulunuyoruz.

 

Değerli Yönetim Kurulu Üyeleri,

Bilindiği üzere “Ajansımızda Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi alfabetik sıraya göre ve birer yıl olmak üzere bölgemizdeki 4 ilimizin Sayın Valileri tarafından yerine getirilmektedir. Bugün burada 2017 yılı boyunca Samsun Valiliği olarak yürüttüğümüz bu görevi 2018 yılı boyunca yürütmek üzere bu toplantıdan sonra çok Saygıdeğer Tokat Valimiz Dr. Ömer TORAMAN Beye devredeceğiz. Bu noktada, başta Yönetim Kurulu üyelerimiz ve Kalkınma Kurulunda görev yapan kurum ve kuruluş temsilcileri ile Ajans personeli olmak üzere Kalkınma Ajansımız tarafından kuruluşundan bugüne kadar başarıyla yürütülen tüm çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonra da Ajansımızın çalışma ve hizmetlerinin aynı hızla ve daha büyük başarılarla devam edeceğine inanıyorum.

 

Bu meyanda, Samsun Valiliği olarak dönem başkanlığını yaptığımız 2017 yılını değerlendirecek olursak; Ajansımızın araştırma, raporlama, bölge tanıtımı, iş birliği olanaklarının geliştirilmesi ile bölge kaynaklarını harekete geçirecek mali destek programları kapsamında proje teklif çağrısı, teknik destek ve güdümlü proje desteği ile Bölge Kalkınmasına önemli katkılarda bulunduğunu söyleyebiliriz.

 

Ardından Ajansımızın 2016 yılından başlayarak, 2017 yılı boyunca yaptığı faaliyetleri ve başarılı sonuçları hakkında bilgi veren Sayın Vali, konuşmasına şöyle devam etti:

 

‘2018 yılı Ajansımızın bölgemizin potansiyelini harekete geçirmek için paydaşlarla ilişkilerin pekiştirildiği; aynı zamanda tanıtım faaliyetlerinin ve kurumsal ilişkilerin geliştirileceği bir yıldır. Bu çalışma yılında Ajansın tanınırlığını, etkinliğini artırmak ve katılımcı politikaları pekiştirmek, Bölge’nin dışa açılmasını sağlamak ve potansiyelini harekete geçirmek üzere öncü faaliyetler yürütülecektir.

 

Son olarak, bu toplantı vesilesiyle Yönetim Kurulu toplantımıza katılan Sayın Valilerimize, Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclisi Başkanlarımıza ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarımıza katılım ve desteklerinden ötürü; ayrıca, ev sahipliğinden dolayı Amasya Valimiz ile Belediye Başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyor ve Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu toplantımızın bölgemiz için hayırlı olmasını ve başarılı çalışmalara vesile olmasını diliyorum.’

 

Toplantı gündem maddelerinin görüşülmesi ile sona erdi.

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA