2018 YILI MALİ DESTEK PROGRAMI TEKLİF ÇAĞRISI İLANI İLÇE BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), 27.12.2017 tarihi itibariyle 2018 Yılı “Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programı” ve “Organize Sanayi Bölgelerinde (OSB) Ortak Üretim Altyapısının İyileştirilmesi Mali Destek Programı”nı, ilan etti.

 

Bu programlarla sağlanacak toplam 28 Milyon TL’lik kaynakla Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinde faaliyet gösteren Organize Sanayi Bölgeleri’nin temel ve teknik altyapı ihtiyaçlarının karşılanması ve turizme yönelik fiziksel altyapının iyileştirilmesi hedeflenirken, mali destek programlarının duyurulması amacıyla Amasya, Çorum, Samsun, Tokat il ve ilçelerinde bilgilendirme ve eğitim toplantıları planlanmıştır.

 

27 / 29 Aralık 2017 tarihleri arasında il merkezlerinde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantılarının yanı sıra, 03 Ocak 2018 tarihinde Tokat'ta Erbaa ve Reşadiye, Amasya'da Merzifon, Samsun'da Bafra ilçelerinde bilgilendirme toplantılarına başlanmıştır.

 

OKA uzmanları tarafından yapılan sunumlarla devam eden ilçe bilgilendirmelerinde; teklif çağrısı döneminde proje başvurusu yapmak isteyen, proje hazırlama aşamasında olan kurum ve kuruluşlara ilan edilen programların amaçları ve öncelikleri, destek tutarları, uygunluk kriterleri, başvuru şekli, yapılacak işlemler ve OKA’nın desteklediği projeler hakkında detaylı bilgi verilmektedir.

 

İlçe bilgilendirme toplantıları 10 Ocak 2018 tarihine kadar devam edecek ve programlara sunulacak projelerin hazırlık sürecinde potansiyel başvuru sahipleri bilgilendirilecektir.

 

Teklif Çağrısı’na yönelik ilçelerde yapılacak bilgilendirme toplantıları ve proje hazırlama eğitimlerine ilişkin bilgilere Ajansın resmi internet sayfasından ulaşılabilir.

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA