Amasya İl Özel İdaresi ile Teknik Destek Sözleşmesi İmzalandı

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (OKA) 2017 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenmesi uygun bulunan “Netcad Eğitimi” başlıklı eğitim projesi için 5 Aralık 2017 tarihinde sözleşme imzalandı.

Amasya İl Özel İdaresi tarafından yürütülen eğitim projesi ile Amasya İl Özel İdaresi bünyesinde çalışan teknik personelin, projelendirme aşamasında yaşadığı CAD ortamında verilerin hassas olarak değerlendirilerek kısa zaman diliminde proje üretme sorununun ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır.

Eğitim programı kapsamında Netcad Temel Projelendirme Anamodül&Netsurf, Planet İmar Planlarının Oluşturulması, Netmap İmar Uygulamaları Projelendirme, Atık Su Projelendirme, Netpro Yol Projelendirme (TCK ve ASSHTO Standartlarında) konu başlıklarında eğitimler verilerek kurumsal kapasite eksikliği giderilecektir.

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA