Umut Veren Girişim

Çorum'un gerek yerli otomotiv üretiminden gerekse savunma sanayinden pay alabilmesi için bir süre önce başlatılan çalışmalar devam ediyor.

İşadamı Ethem Sancak'ın, TSO Meclis Toplantısında Çorumlu sanayicileri BMC'ye daveti başlayan ve sektör temsilcileri ile yapılan toplantılarla devam eden süreçte şimdide BMC gezisi düzenledi.

Ticaret ve Sanayii Odası koordinesinde yapılan geziye Vali Necmeddin Kılıç, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Murat Ocak, Teknokent Müdürü Prof. Dr. İrfan Kurtbaş, TSO'yu temsilen Genel Sekreter Murat Zeybel, MÜSİAD Çorum Şube Başkanı Mücahit Ahmet Köksal, ÇOSİAD'ı temsilen Muharrem Sarıaslan ve işadamları katıldı.

'Türkiye'nin Otomobili Ortak Girişim Grubu'nda da yer alan BMC Otomotiv Sanayi A.Ş ziyaretinde Çorum heyetine ilk olarak kamyon, otobüs ve savunma sanayi birimlerinin müdürleri firma ve üretim hakkında brifing verdiler. BMC  İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Taha Yasin Öztürk, Çorumlu iş adamlarını ağırlamaktan ve BMC'de görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, BMC üretim alanlarını büyütmek, revize etmek amacı ile tüm sahada yoğun bir inşaat sürecinin devam ettiğini, sahanın görülmesinin elverişli olmaması nedeniyle  az sayıda iş adamını kabul edebildiklerini ifade etti.  Üretmiş oldukları ürünlerde 39 bin adet çeşitli parçalar kullandıklarını, bu parçaların bir kısmını ithal, bir kısmını da ülkenin çeşitli yerlerinden tedarik ettiklerini, piyasa şartlarına uygun ve kaliteli ürünleri temin için tüm firmalarla çalışabileceklerini belirttikten sonra, bu fırsatın doğabilmesi adına da, Çorum'da bulunan makine sektörüne yönelik bir gezinin yapılmasının BMC firması tarafından uygun olacağını ifade etti.

Vali Necmeddin Kılıç ise BMC Grup yetkililerine teşekkür ederek, en kısa zamanda kendilerini ağırlamaktan memnuniyet duyulacağını, ziyaret programının kısa bir zaman içinde yapılmasının, bu ziyaretin amacın ulaşılması açısından faydalı olacağını söyledi. Toplantı, karşılıklı bilgilerin paylaşılması ve değerlendirmelerin yapılmasıyla sona erdi.

BMC İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Taha Yasin Öztürk tarafından ağırlanan Çorum heyeti brifingin ardından fabrikanın birimlerini gezdiler. http://bit.ly/2i5HA0l

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA