Çorumlu Girişimciden Bir İlk

Erk Oto Bakım Koruma (Detailing), Bakteri Ölçüm ve Arındırma Merkezi’ni Çorum’da hizmete sundu.

Konuyla ilgili bilgi veren Erk Detailing Genel Müdürü hemşehrimiz Fatih Kankurdan, ÖZ-DE Kimya işbirliğinde Çorum’da bir ilke imza attıklarını söyledi.

ÖZ-DE Kimya yetkililerinden Nilüfer Özkan ve Kimyager Sezen Uysaler’le birlikte açıklamalarda bulunan Fatih Kankurdan, Çorum Sanayi Sitesi Sanayi Caddesi numara 24’te hizmete sundukları yeni bölümlerini tanıttı.

Sektördeki 23 yılı aşan tecrübesi ile Türkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu’nda Teşkilatlanma Başkan Yardımcılığı görevini de sürdüren Kankurdan, son teknoloji ürünü cihazlar ve alanında uzman bir ekiple araç ve konut sterilizasyon hizmetlerini de sunmaya başladıklarını açıkladı.

 

İnsan sağlığını tehdit eden bakterilerin temizliği konusunda etkin çözümler sunan yeni çalışmalarını geçtiğimiz günlerde düzenlenen 6. Çorum Tarım Fuarı’nda görücüye çıkardıklarını anlatan Kankurdan, şöyle konuştu:

 “Faaliyet alanımız dahilinde, araç temizleme ve hijyen, detailing (detaylı işlemler), koruma, bakım, yenileme, kaplama işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Son dönemde sıkça gündeme gelen araç içi temizliği, hijyeni ve bakterilerden arındırılmış bir yaşam ortamına dikkat çekmek için ÖZ-DE Kimya ile birlikte oluşturduğumuz farklı hizmetleri araç, ofis, konut sahiplerine sunmanın haklı gururunu yaşamaktayız.

Çorum’da bir ilk olan araç sterilizasyon işlemlerindeki gerçekçi ve somut görülebilen bakteri ölçümünü sözde değil son teknoloji ürünü cihazlarla gerçekleştiriyoruz.

Araç ve mekanlardan örnek alarak ölçüm cihazı ile bakteri miktarının tespitini RLU Reölçüm birimde tespit ederek, gerekli iç detaylı temizlik işlemi ardından gerçekleştirilen sterilizasyon işlemi sonucunda insan sağlığını tehdit eden bakterilerden arındırıyoruz.

RelativeLightUnits (RLUs) bakteri miktarını tespit eden sistemle, gıda üretim tesisleri, hayvancılık ve et entegre işleme tesisleri, laboratuar ortamları, sağlık kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları, ibadethaneler, toplu yaşam ve taşıt alanları, kreş, anaokulu, okullar, oyun salonları, spor salonları, sinema ve tiyatro salonları gibi alanlarla birlikte, toplu taşıma araçları, halk otobüsleri, okul taşıtları, şehirlerarası otobüslerin bakteri ölçümleri, dezenfeksiyonu, sterilizasyonunu gerçekleştiren Çorum merkezli ilk ve tek firma olarak hizmetteyiz.

ULV (Ultra Low Volume) cihazımızla, son derece ince mikro ölçekli dezenfeksiyon ve sterilizasyon ürünlerini ortama uygulayıp sağlığı tehdit eden bakteri ve virüsleri ortadan kaldırıyoruz. Tüm bu işlemleri bakteri ölçüm cihazımız vasıtasıyla teyit edebilirken, sterilizasyon işlemi, kullanım şartlarına bağlı olmak üzere, ortalama üç ay boyunca koruma altına alınmış oluyor.

Son dönemlerde Türkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu olarak sıkça gündeme taşıdığımız, okul servis taşıtlarının temizliği ve dezenfeksiyonu konusunda da önemli çözümler sağlıyoruz. Çocuklarımızı emanet ettiğimiz okul servislerinde düzenli olarak antibakteriyel iç temizlik yapılmıyorsa çok tehlikeli neticelerle karşılaşabiliriz. Bulaşıcı hastalıklar ve enfeksiyonlar okul servisleri vasıtasıyla çok kolay yayılabiliyor. Özellikle tutunma alanları, cam kenarları ve koltuklar riskli bölgeler. Sıradan bir otomobile göre okul servislerindeki bakteri miktarı daha ürkütücü boyutlarda.

Otomotiv sektöründeki gelişmeleri sürekli yakından takip ederek, tüm uygulama ve hizmetlerimizde yenilikleri ve ihtiyaçları anında değerlendirmek suretiyle Çorum’un ve bölgemizin istifadesine sunmanın gururunu yaşıyoruz.” http://bit.ly/2BnVvGw

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA