OKA REKAP PROJESİ TEDARİK BİLEŞENİ 2. LOT KAPSAMINDA DÜZENLENEN ARCGIS EĞİTİMİ TAMAMLANDI

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’ nın (OKA) yürüttüğü,  AB destekli “Orta Karadeniz Bölgesi’ nin Rekabetçiliğinin Arttırılması Projesi” (OKAREKAP) tedarik bileşeni ikinci lot kapsamında düzenlenen ARCGIS eğitimi bugün itibariyle tamamlandı.   

6 Kasım 2017 tarihinde başlayan ve toplamda üç haftalık bir süreci kapsayan eğitim programı, OKA’ nın Tekkeköy’ deki yeni hizmet binasında gerçekleştirilmiştir.

Eğitim jeodezi, fiziksel jeodezi, mühendislik ölçmeleri, kartografya, fotogrametri, uzaktan algılama, görüntü analizi, İHA Fotogrametrisi mekânsal veri tabanları, mekansal analiz, çok disiplinli çalışmalar ve Coğrafi Bilgi Sistemleri alanında uzmanlıkları olan Mühendis Abdulvahit Torun tarafından verilmiştir.

OKA uzmanlarının katıldığı; birinci hafta ARCGIS for Desktop Basic, ikinci hafta ARCGIS for Desktop Standard ve son hafta da ARCGIS Enterprise for Server seviyelerinde hem teorik hem uygulamalı seansların düzenlendiği program, OKAREKAP kapsamında, OKA’ da oluşturulan Coğrafi Bilgi Sistemleri altyapısından etkin fayda sağlamak açısından önem arz etmektedir. 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA