“GELECEK VİZYONUM PROJESİ” KAPSAMINDA GENÇLERLE BİR ARAYA GELİNDİ

Canik Belediyesi tarafından düzenlenen ve lise son sınıf öğrencilerinin bulunduğu toplantıda ajansımız faaliyetleri hakkında Genel Sekterimiz tarafından bilgi verildi.

 

16.11.2017 Perşembe günü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü' nün desteğiyle "Gelecek Vizyonum" projesi kapsamında Canik Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliğe; Alaçam, Bafra, Çarşamba ve Ladik' ten gelen 125 lise son sınıf öğrencisi, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Genel Sekreteri Mevlut Özen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar ve Canik Belediye Başkan Yardımcısı Alican Usta katıldı.

Başkan Genç, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında; Türkiye' nin en büyük gücünün gençlik olduğuna işaret ederek, gençlerin bilgili ve donanımlı olmasının ülkenin geleceği açısından önemli olduğunu söyledi. Amaçlarının gençleri yaşadıkları şehirle buluşturmak ve onlara geleceğe dair vizyon çizmek olduğunu belirten Başkan Genç, "Gençlerimizin gelişen dünyada önce yaşadıkları şehri tanımalarını çok önemsiyoruz. Şehirlerin yarıştığı günümüzde artık her bir gencimiz şehrini mutlaka iyi tanımalı ve şehrindeki, ülkesindeki, dünyadaki gençleri iyi ve doğru okumalıdır. Bu nedenle geçen yıl başlattığımız Gelecek Vizyonum projesini, çocuklarımızın bulundukları ilçelerden çıkarak vizyonlarını genişletmeleri açısından çok önemsiyoruz" dedi.

Kariyer sahibi kişilerin de öğrencilerle buluştuğu proje kapsamında, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, öğrencilere yönelik bir sunum yaptı. OKA olarak çeşitli alanların yanı sıra, gençlere yönelik de projeleri desteklediklerini belirten Genel Sekreter Özen, öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Özen, "Liseden sonra üniversiteye gideceksiniz. Geleceğinizi şekillendirmeye çalışırken, mutlaka sevdiğiniz bölümü seçin. Mutlaka yabancı dil öğrenin. Kendi güçlü olduğunuz alanlara odaklanın. Zamanı iyi değerlendirin" ifadelerini kullandı.

Vizyon Sohbetleri' nin ardından öğrenciler, Canik Belediyesi' ni ziyaret etti. Başkan Yardımcısı Alican Usta ile birlikte ay yıldızlı hizmet binasını gezen ve Usta' dan binanın teknolojik yapısı ile belediye birimlerinin işleyişi hakkında bilgiler alan öğrenciler, Canik Belediyesi' nin özellikle gençler ile ilgili çalışmalarını çok beğendi. Bu yıl ikincisi düzenlenen ve Samsun’ un ilçelerinden toplam 2 bin öğrenciyi kapsayan proje dahilinde Samsun’ un tarihi ve turistik yerlerini gezen öğrenciler, vizyonlarını genişletmeleri amacıyla bazı kurumlarda da incelemelerde bulundu.

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA