SAMSUN İL KADIN HAKLARI KOORDİNASYON KURULU ÜYELERİ İLE TOPLANTI

Samsun İl Kadın Hakları Koordinasyon Kurulu Üyeleri ile Kadın Dostu Kentler Projesi kapsamında karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak üzere toplantı gerçekleştirildi.

 

13.11.2017 Pazartesi günü Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mevlüt Özen, Samsun Valiliği Yerel Eşitlik Birimi Sorumlusu Hicran Karadoğan Kınık, El Veren İnsan Derneği (ELVİNDER) Başkanı Yeşim Gürsoy, Samsun İş Kadınları Derneği YK Başkanı Münevver Uğurlu, Samsun Soroptimizm Kulübü Başkanı Perizat Yeşildal, Hanımlar Yardımlaşma Kültür Derneği YK Üyesi Yasemin Atalay ve OKA yetkilileri katıldı.

Toplantıda, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen önümüzdeki dönemlerde odaklanacakları projelerle ilgili genel bilgi paylaşımında ve ortak konu başlıklarının uygulanabilirliğine dair önerilerde bulundu. Ayrıca işbirliği içerisinde yapılabilecek birçok çalışma olduğunu, OKA olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını dile getirdi.

OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen kısa bir süre önce taşındıkları çok amaçlı OKA binasını, daha etkin kullanmak adına, yapılacak faaliyetlere ev sahipliği yapmak istediklerini de belirtirken; Samsun Valiliği Yerel Eşitlik Birimi Sorumlusu Hicran Karadoğan Kınık, Kadın Dostu Kentler Projesi kapsamında yerel ihtiyaçları ve sorunları analiz eden çalışmalarından bahsetti. Hicran Karadoğan Kınık aynı zamanda OKA’ nın sivil toplum projelerine olan duyarlı yaklaşımından duydukları memnuniyeti ve teşekkürlerini dile getirdi.

Toplantı, diğer koordinasyon kurulu üyelerinin de konuyla ilgili görüş ve önerilerini dile  getirmelerinin ardından son buldu.

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA