Eurodesk, Doğa Kampında

Eğitim ve gençlik alanındaki Avrupa fırsatları ile Avrupa faaliyetlerine katılım hakkında gençlere bilgi sağlayan bir ağ olan Eurodesk’in Samsun temas noktaları gençlerle doğa kampına katıldı.

 

Eurodesk’in Samsun’daki temas noktaları olan Samsun Büyükşehir Belediyesi, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı ve İğne Deliği Gençlik Merkezi, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen “Samsun’da İlkim Değişikliğine Uyum Süreci Kapsamında Kızılırmak Delta Projesinin Su Yönetimi Modellemesi Projesi” kapsamında gerçekleştirilen doğa kampı faaliyet kapsamında gençlerle Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde buluştu.

 

Etkinlikte gençlere Eurodesk nedir, AB projeleri ve AGH hakkında bilgilendirmeler yapıldıktan sonra İğne Deliği Gençlik Merkezi’nin gönüllü gençleri doğa ile ilgili etkinlikler yaptırarak çocukların eğlenceli ve öğretici vakit geçirmelerini sağladılar.

 

Orman mühendisi ve doğa fotoğrafçısı Özden SAĞLAM’ın rehberliğinde gerçekleştirilen gezide gençler, subasar ormanları, kuş halkalama istasyonunda gerçekleştirilen çalışmalar ve deltada yaşayan canlılar hakkında yeni bilgiler öğrendiler.

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA