Boğazkale'ye Yöresel Ürünler Standi

Boğazkale Kaymakamlığı tarafından üreticiyi doğrudan tüketiciyle buluşturmak amacıyla 3 adet yöresel ürünler satış standı kuruldu.

Ev hanımları ve köyde ikamet eden vatandaşların üretip satacağı alanlar oluşturmak ve ailelere katma değer sağlamak maksadı ile yapılan yöresel ürünlerin sergilenip satılacağı ahşaptan stantlar vatandaşların hizmetine sunuldu.

Boğazkale Kaymakamı Turan Soğukoluk, “Yöresel ürünler pazarımızla köylü vatandaşlarımız ürettikleri yoğurt, süt, peynir yanında bulgur, nohut, fasulye gibi bakliyatları, ev yapımı reçelleri ve evde ürettikleri bütün ürünleri sergileyerek sürekli satış yapabilecekleri kapalı mekanlar oluşturduk. Bir tanesini de Halk Eğitim merkezimize tahsis ettik. Amacımız aile bütçelerine destek sağlamak, üreticiye pazar yeri oluşturmaktır” dedi.

http://www.milliyet.com.tr/bogazkale-ye-yoresel-urunler-standi-corum-yerelhaber-2201377/

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA