Ankara’da Samsun Için Tarihi Zirve

Tıbbi cihaz ve cerrahi el aletleri sektöründe dünyanın 3. kümelenme merkezi olan Samsun'daki firmaların sorunlarının ve çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli başkanlığında bakanlar, milletvekilleri ve konunun paydaşı olan kurum temsilcilerinin katılımıyla Ankara'da tarihi bir zirve gerçekleşti.

Samsun'da yıllardır çözümlenemeyen medikal sektörün kümelenmesi konusundaki ilk ciddi adım atıldı. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli başkanlığında "Samsun Medikal Sektörün Sorunları ve Çözüm Önerileri" konulu toplantı gerçekleşti.

Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, tıbbi cihaz ve cerrahi el aletleri sektöründe dünyanın 3. kümelenme merkezi olan Samsun'da üretim yapan firmaların sorunlarının görüşülmesi için Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli başkanlığında gerçekleşen "Samsun Medikal Sektörün Sorunları ve Çözüm Önerileri" toplantıya öncülük yaptı.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli başkanlığında gerçekleşen "Samsun Medikal Sektörün Sorunları ve Çözüm Önerileri" toplantısı Çankaya Köşkü'nde gerçekleşirken, toplantıya Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Milletvekilleri Çiğden Karaaslan, Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Hasan Basri Kurt, Orhan Kırcalı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Mehmet Selim Bağlı, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Medikal Sanayi İnovasyon Kümesi Derneği (MEDİKÜM) Başkanı Ahmet Aydemir ve yönetim kurulu üyeleri ile Samsun İl Sağlık Müdürlüğü temsilcisi katıldı.

Toplantıda sektörün önünü açacak önemli konular görüşülerek, kararlar alındı.

http://www.hedefhalk.com/ankarada-samsun-icin-tarihi-zirve-1107333h.htm

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA