Bölge Konaklama Ağirlama Sorunlari Çaliştayi

Amasya Üniversitesinin AB destekli projelerinden "Dezavantajlı Grupların Konaklama Ağırlama Sektöründe Mesleki Eğitimle Kayıtlı istihdamda Pazarlık Güçlerinin Artırılması” projesi kapsamında Bölge Konaklama Ağırlama Sorunları Çalıştayı gerçekleştirildi.

Çalıştay açılış toplantısına Rektör Prof. Dr. Metin Orbay, Sosyal Bilimler MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Erdal Ünsalan, Proje Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Şerif Baldıran’ın yanı sıra bölgede faaliyet gösteren konaklama ağırlama işletmeleri temsilcileri, ilgili kamu ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve bu alanda çalışma yapan akademisyenler, proje çalışanları ve ortakları katıldı.

İki gün boyunca süren çalıştayda bölge turizminin özellikleri, sektörde karşılaşılan sorunlar, sektörün işgücü özellikleri, kayıt dışı istihdam ve çözüm önerileri gibi konularda sunumlar yapıldı. Çalıştay raporunun ise proje kapsamında proje çıktısı olarak sunulacağı bildirildi.

http://yesilirmakgazetesi.com/haber/26406/bolge-konaklama-agirlama-sorunlari-calistayi.html

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA