OKA Kursiyerleri Sertifikalarini Aldi

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan ve Avrupa Birliği projesi olan ‘Endüstriyel Tasarım Sektöründe Genç İstihdam Sağlanması’ eğitimine katılan kursiyerler sertifikalarını aldı.

Tokat 26 Haziran Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen sertifika töreninde iki aylık eğitim sonucunda 15 kursiyerden 15’i de başarılı oldu.

Proje ile ilgili bilgi veren yetkililer, endüstriyel tasarım alanında temel kavramlar derslerini Endüstriyel Tasarımcı Gamze Güven, Malzeme bilgisi ve sürdürülebilirlik alanında Pınar Öncel, kişisel gelişim derslerini Kaan Yücekent, Solidworks eğitimi sonrasında Endüstriyel Tasarımcı Çağrı Şahin Koordinatörlüğü’nde verildiği kaydetti. Kursiyerler pratik deneyim kazanabilmeleri için Çalışkan Makina, Diva Ahşap ve Bektaşlar mobilya firmalarında 8 gün staj yaptıkları ifade edildi.

Eğitimi başarıyla tamamlayan Berat Çelik, Mehmet Taha Yanarateş, Muhammed Kipsöz, Hilal Çınar, Aslı Fidan, Mine Ata, Zeynep Atabey, Büşra Güney, Elif Can Göz, Yasin Erçin, Mustafa Erdoğan, Mustafa Yıldırım, Yusuf Seçkin, Betül Yurdakul, Cüneyt Yavuz isimli kursiyerlere sertifikaları verildi.

http://tokatgazetesi.com/hll_haber_detay.php?id=36323

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA