Kentpark, Yeralti Sulariyla Sulanacak

Çorum Belediye Baskani Zeki Gül, yapimi devam eden 212 dönümlük Kentpark'in yesil alanlarinin, yagmur sulariyla sulanmasi için proje gelistirdiklerini ve proje kapsaminda kent merkezindeki farkli noktalarda altyapi çalismalarina basladiklarini söyledi. Gül, Oruç Sokak'ta devam eden drenaj hatti çalismasini yerinde inceledi.

 

Incelemenin ardindan gazetecilere açiklama yapan Gül, yeralti sularinin kaybolmamasi ve yagmur sularinin daha verimli kullanilmasi amaciyla sehrin degisik yerlerinde çalisma baslattiklarini belirtti.

 

Ömür, Hayat, Hamit Cami ve Oruç sokaklarda yeralti sulari drenaj hatti çalismasi baslattiklarini belirten Gül, bu sayede hem yagmur suyunu verimli kullanacaklarini, hem de sebeke suyunu bosa akitmamis olacaklarini ifade etti.

 

Yeni sebeke ile toplanacak yagmur sularinin, 212 dönüm büyüklügündeki Kentpark'i sulayacagini ifade eden Gül, sunlari kaydetti: "Bu çalismalar neticesinde toplayacagimiz sulari Kent Park'in 2 deposuna ulastiracagiz. Depolara ulasan sular sulama konusunda bize katki saglayacak. Kentpark'ta sehir sebekesi ile sulama yapilacagi planlanmasina ragmen buna gerek kalmayacak. Kentpark, 2 depoda toplanan sularla sulanmis olacak. Biyolojik aritmada da herhangi bir sikinti yasanacak olursa bu sular orada da kullanilabilecek. Çok yönlü bir çalismayla yer altina gidecek olan sularimizin bosa gitmesine engel olacagiz. Ayni zamanda da sehir sebeke suyunu bosa akitmamis olacagiz. Bu da suya ne kadar önem verdigimiz bir göstergesidir." https://www.haberler.com/kentpark-yeralti-sulariyla-sulanacak-10869516-haberi/

 

 

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA