OKAREKAP KAPSAMINDA AKILLI UZMANLAŞMA STRATEJİSİ İSPANYA ÇALIŞMA ZİYARETİ TAMAMLANMIŞTIR.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı ‘nın uygulamakta olduğu OKAREKAP projesi kapsamında 26-31 Mart 2017 tarihleri arasında İspanya’da bulunan çeşitli kurumlara “Akıllı Uzmanlaşma Stratejisi” kapsamında bir çalışma ziyareti yapılmıştır. TC Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nı temsilen IPA/AB Daire Başkanı Sayın Murat ALTUN ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Birim Başkanları ile Uzmanlar ın oluşturduğu 8 kişilik bir heyet ziyaretlere katılım sağlamıştır.

Çalışma Ziyareti kapsamında Endülüs Bölgesi Teknoloji ve Bilim Parkı yönetimi ile Uluslararası Bilim Parkları Birliği Başkanı Malaga’da ziyaret edilmiştir. Kalkınma Ajansımızın üyesi olduğu AGROFOOD Platformu “İzlenebilirlik ve Big Data” Platformunun Endülüs Bölgesel Tarım Bakanlığı’nın Sevilla’da  düzenlediği Akıllı Gıda Konferansında Orta Karadeniz Bölgesi Akıllı Uzmanlaşma Stratejisi’nin sunumu yapılmıştır.  Yine aynı faaliyet dahilinde AB Ortak Araştırma Merkezi(JRC IPTS)  tarafından oluşturulan “Akıllı Uzmanlaşma Platformu”na ziyaret gerçekleştirilmiştir. Endülüs Bölgesi Akıllı Şehirler Şirketi ve BIOAZUL Şirketlerine yapılan ziyaretlerle faaliyet son bulmuştur.  

BİMER DPT AMASYA VALİLİĞİ ÇORUM VALİLİĞİ SAMSUN VALİLİĞİ TOKAT VALİLİĞİ AMASYA BELEDİYESİ ÇORUM BELEDİYESİ SAMSUN BELEDİYESİ TOKAT BELEDİYESİ ÇORUM TİCARET VE SANAYİ ODASI SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI TOKAT TİCARET VE SANAYİ ODASI YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ EURADA